Dzień Mamy w przedszkolu
Dzień Mamy w klasach 1-3
Dzień Patronki - Marii Konopnickiej w przedszkolu. Konkurs recytatorski i plastyczny.
Nowa galeria Dzień Patronki - Marii Konopnickiej w przedszkolu. Konkurs recytatorski i plastyczny. została dodana do albumu fotograficznego
13
OBCHODY 230. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI W NOWOCZESNEJ ODSŁONIE
- ,,Radosny maj, takiego maja, ślicznego maja nie było jeszcze..."Wanda Grodzieńska
Tymi słowami Szkolne Koło Teatralne ,,Pan Zielonka" powitało uczniów i nauczycieli naszej szkoły na pierwszym w historii Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Marii Konopnickiej w Rogowie Sobóckim apelu patriotycznym, który przeprowadzono zdalnie. W uroczystości na platformie Google Meet spotkało się ponad 120 osób, by wspólnie uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski - 230. ROCZNICĘ UCHWALENIE KONSTUTUCJI 3 MAJA.
Pomoc psychologiczna po pandemii
Informacja Marszałka Województwa Dolnośląskiego nt. listy ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży dla województwa dolnośląskiego
Szanowni Państwo Dyrektorzy,
w trosce o stan psychiczny dzieci i młodzieży spowodowany pandemią, prowadzone są działania na rzecz upowszechniania wiedzy o zdrowiu psychicznym oraz miejscach, gdzie można otrzymać profesjonalną pomoc.
W związku z tym prosimy o zapoznanie się z listą ośrodków środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej z terenu województwa dolnośląskiego, które nieodpłatnie i bez konieczności posiadania skierowania udzielają pomocy psychologicznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży. Dzięki uzyskaniu szybkiej i ogólnodostępnej pomocy można zapobiec pogorszeniu zdrowia pacjentów i uniknąć hospitalizacji, która jest trudnym doświadczeniem dla młodej osoby.
Prosimy wszystkich Państwa oraz zainteresowanych poprawą kondycji psychicznej młodych ludzi, szczególnie dotkniętych problemami podczas nauczania zdalnego, o rozpropagowanie powyższej informacji wśród pedagogów, rodziców, uczniów i wszystkich zainteresowanych.
Informacje w sprawie Egzaminu klasy 8.
Dzień dobry Ósmaki. Przesyłam Wam podstawowe informacje w związku z egzaminem na zakończenie Szkoły Podstawowej. Zapoznajcie się z nimi, proszę i zastosujcie w działaniu/zachowaniu w trakcie egzaminu. Pomogą Wam w tym nauczyciele. Przede wszystkim trzymamy za Was kciuki i życzymy powodzenia, zadań z którymi sobie poradzicie oraz jasności umysłu. Pozdrawiamy. Dyrektor Mariola Pilichowska i Grono Pedagogiczne.
Powitanie uczniów klas starszych w szkole
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)
Szanowni Rodzice, droga Młodzieży
od 1 kwietnia br. na terenie całej Polski przeprowadzane jest najważniejsze, obowiązkowe badanie statystyczne – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). NSP 2021 to czas, kiedy państwo, zadając wszystkim obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość czy stopień niepełnosprawności, NSP jest jedynym źródłem danych.
Obowiązkową metodą spisu jest tzw. samospis , tj. samodzielne spisanie się przez Internet. W związku z tym, tych z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili zachęcamy do spisania się już dziś poprzez aplikację spisową dostępną na stronie https://spis.gov.pl/ lub dzwoniąc pod numer telefonu 22 279 99 99. Więcej informacji dostępnych jest na stronie spisowej https://spis.gov.pl/.
Ponadto tym z Państwa, którzy jeszcze tego nie zrobili przypominam również o wypełnieniu drugiej ankiety monitorującej działania promocyjne za okres od 12.04 do 26.04. 2021 r. dostępnej pod linkiem https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=MwzJV98HcECWcs0qjJM1qxslOhjVA2ZCm4Oz0N6klWRUMVZPNTM3UlQ3UzRQSzlTRlJWR04yUkNMQS4u
Bardzo prosimy o jej wypełnienie, bowiem w najbliższy poniedziałek, tj. 10 maja wysłana zostanie do Państwa kolejna ankieta monitorująca działania spisowe w gminach.
Przypominam także o Wyzwaniu pt. Strażacy z Dolnego Śląska świetnie się spisują! Czekamy na Państwa zdjęcia lub filmiki. Dokumentacja z akcji zrealizowanej przez WBS znajduje się na stronie https://wroclaw.stat.gov.pl/nsp-2021/promocja-nsp-2021 oraz w naszych mediach społecznościowych. Liczymy na Państwa kreatywność i zachęcamy do zabawy.
Serdecznie pozdrawiam
Agata Girul
Główny specjalista
Dolnośląski Ośrodek Badań Regionalnych
tel. +48 71 371 63 52
+48 508382899
Balonowy zawrót głowy
- 6
4 maja uczniowie klas młodszych wrócili do nauczania stacjonarnego. Z tej okazji pani Urszula Dyguda, nasza bibiotekarka, przygotowała dla nich niespodziankę - balony w przeróżnych kształtach i kolorach. Uśmiechy naszych uczniów niewątpliwie są dowodem na to, iż był to super pomysł :-)
Barbara Tarka
Tydzień Patriotyczny w przedszkolu
- 5
Przedszkolaki Tydzień Patriotyczny rozpoczęły od zapoznawania się ze swoją małą ojczyzną, w kolejnych dniach poznawały symbole narodowe, hymn państwowy, ale również kształtowały uczucia przywiązania i szacunku do własnego państwa i swojej małej ojczyzny. Uczyły się tańców takich jak "Walc", "Poleczka" i "Polonez". Utrwalały wszystkie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. Nie zabrakło tematycznych opowiadań i wierszy. Tydzień zakończył się udziałem w szkolnym apelu online organizowanym przez Koło Teatralne.
B. Pluta, E. Galik
Wielki sukces w małej szkole
,,Tylko literatura jest w stanie pozwolić nam wejść głęboko w życie drugiej istoty, rozumieć jej racje, dzielić jej uczucia, przeżyć jej los”.
Olga Tokarczuk Czuły narrator (mowa noblowska), 7 grudnia 2019.
Z dumą i wielką radością ogłaszamy, że uczennica klasy 8 Zespołu Szkolno - Przedszkolnego im. Marii Konopnickie w Rogowie Sobóckim - Zuzanna Medyńska zdobyła tytuł laureata prestiżowego konkursu zDolny Ślązak 2020 z języka polskiego. To zaszczytne miano gwarantuje zwyciężczyni pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej szkoły średniej, najwyższą ocenę z języka polskiego na świadectwie kończącym szkołę i zwalnia ją z pierwszej części egzaminu 8-klasisty.
Jesteśmy pełni uznania dla talentu, ambitnego postawy i pracowitości Zuzanny. Nasza uczennica wykazał się dojrzałością własnych poglądów, biegłością w dziedzinie nauki o języku, oryginalnością pisarską oraz dogłębną znajomością wybitnych dzieł literatury polskiej i światowej. Opiekę merytoryczną nad przebiegiem przygotowań do trzech etapów zmagań naukowych prowadziła polonistka p. Karolina Gajewska. Dziękujemy p. Dyrektor Marioli Pilichowskiej, która stworzyła idealne warunki do nauki zdalnej nie tylko dla zajęć szkolnych, ale i szerokiego wachlarza zajęć pozalekcyjnych, w tym licznych, systematycznie prowadzonych spotkań indywidualnych nauczycielki j. polskiego i wybitnie zdolnej uczennicy Zuzanny Medyńskiej.
Z całego serca gratulujemy naszej Laureatce, życzymy satysfakcji ze zwycięstwa i dalszych sukcesów edukacyjnych. Gratulujemy również jej Rodzicom, bez których wsparcia i troski ten sukces nie mógłby się wydarzyć. Serdeczne pozdrowienia kierujemy do Miejskiej Biblioteki w Sobótce w podzięce za pomoc w kompletowaniu pozycji literackich, stanowiących przedmiot konkursu.
Opracowała Karolina Gajewska
Powitanie wiosny
Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Rogowie Sobóckim włączyła się w akcję społeczno–edukacyjną „Żonkile”, organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wspólnie uczciła 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, które miało miejsce 19 kwietnia 19944 roku. Był to największy, zbrojny zryw Żydów podczas II wojny światowej.
Żonkile stały się symbolem szacunku i pamięci o tym wydarzeniu. Kwiaty te kojarzone są głównie z postacią ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który przeżył to powstanie. Chodzi oczywiście o Marka Edelmana. Człowiek ten otrzymywał od anonimowej osoby, w każdą rocznicę powstania, bukiet żonkili. Składał te żółte kwiatki pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie, aby uczcić powstańców. Muzeum POLIN kontynuuje tą tradycję…
Z inicjatywy nauczycielek Karoliny Gajewskiej, Marty Droszczak, Uli Nicińskiej, Haliny Sowy oraz Izabeli Czychel, wszyscy wychowankowie Szkoły Podstawowej w Rogowie Sobóckim przyłączyli się 19 kwietnia do ogólnopolskiej akcji Żonkile, aby uczcić pamięć
o ofiarach holocaustu. Poprowadzone lekcje były dostosowane do wieku odbiorców.Uczniowie i uczennice klas 1-3 przygotowali papierowe żonkile, wysłuchali premierowego słuchowiska na podstawie opowiadań: "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej. Podopieczni klas 4-6 obejrzeli premierę filmu "Będę pisać". Klasa 7 zapoznała się z filmem "Muranów – Dzielnica Północna”. Chcąc podkreślić wyjątkowy charakter tego dnia, harcerki
z klasy 8 przebrały się w mundur. Uczniowie tej klasy recytowali wiersze wojenne, wspólne oglądali dwie produkcje ,,Będę pisać " i ,,Muranów Dzielnica Północna".Pomimo trudnej tematyki, dzieci pozytywnie odebrały udział w przedsięwzięciu. Wspólnie doszły do wniosku, że warto pomagać innym, trzeba przekazywać wydarzenia
z historii, aby wyciągać z niej odpowiednie wnioski, nie wyrządzać krzywdy drugiemu człowiekowi.Urszula Dyguda
Klasowy Dzień Zdrowej Kanapki w klasie II
Wiosenne bajeczki
Lubisz słychać bajeczek? Zapraszamy.
Wiosenne pomaganie
Zapraszamy do udziału w nowej akcji Szkolnego Koła Wolontariatu.
Szkolne Koło Wolontariatu
"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
Jan Paweł II
Akcja ,,Stołówka dla ptaków" trwa do końca lutego. Szczegóły znajdziesz w poniższych linkach.
https://www.canva.com/design/DAEV1FjqZlM/jXhHXU_UrYfuGtBS_e-ZDA/edit
https://www.canva.com/design/DAEV1FjqZlM/jXhHXU_UrYfuGtBS_e-ZDA/edit