• Projekty starszej grupy „MOTYLKI” w roku szkolnym 2023/2024

WITAMINKI

Projekt edukacyjny promujący zdrowe nawyki żywieniowe czasopisma Bliżej Przedszkola

Zapraszamy dzieci z całej Polski do udziału w najzdrowszym w tym roku przedszkolnym projekcie.

W ramach realizacji projektu będziemy podejmować różnorodne aktywności promujące zdrowe nawyki żywieniowe. Chcemy kształtować u dzieci już od najmłodszych lat kulturę spożywania zdrowych posiłków, w których będą królowały warzywa.

Projekt Bliżej Pieska czasopisma Bliżej Przedszkola

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

Ekokulturalne przedszkole

II edycja projektu ekologicznego dla przedszkoli
    Pora na działanie, podejmij ekowyzwanie!

Zapraszamy do udziału w projekcie EKOKULTURALNE PRZEDSZKOLE. W tegorocznej edycji (2021/2022) skupimy się na podejmowaniu różnorodnych akcji na rzecz naszej planety, aby już od najmłodszych lat zaszczepiać w dzieciach chęć do działania i pokazać, że każdy ma wpływ na kondycję Ziemi i jest za nią odpowiedzialny.

W każdym miesiącu (od września do maja) zaproponujemy jedno zadanie-wyzwanie do zrealizowania z grupą przedszkolaków. Zadania przypisane są do miesięcy, ale to Ty decydujesz, w którym dniu przeprowadzicie akcję ekologiczną. Niech ten dzień będzie ZIELONYM DNIEM z BLIŻEJ PRZEDSZKOLA, w którym zrobicie coś dobrego dla Ziemi.

Cele główne

• poszerzanie świadomości ekologicznej;

kształtowanie postaw i nawyków korzystnych dla środowiska naturalnego;

rozbudzanie poczucia współodpowiedzialności za ochronę środowiska;

rozwijanie umiejętności racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych;

zapoznanie z ideą życia bez odpadów – zero waste;

kształtowanie postawy społecznej świadomego i odpowiedzialnego konsumenta;

nawiązywanie współpracy ze środowiskiem lokalnym.

Realizuj działania

Realizuj z przedszkolakami zaproponowane przez nas ekowyzwania. Zaplanowaliśmy jedno ekowyzwanie na miesiąc (od września do maja). Przez cały rok będziemy je publikować w miesięczniku BLIŻEJ PRZEDSZKOLA oraz w zakładce Materiały pomocnicze. Możesz wziąć udział w jednym, kilku lub wszystkich ekowyzwaniach – każde działanie ma znaczenie!

Kolekcjonuj listki

Jeśli planujesz wziąć udział we wszystkich proponowanych przez nas ekowyzwaniach, zachęcamy Cię do tworzenia wraz z Twoimi przedszkolakami drzewa – wycinaj listki, które znajdziesz w miesięczniku lub w artykułach w wersji do pobrania w zakładce Materiały pomocnicze. Po wykonaniu zadania na dany miesiąc przyklejcie odpowiedni listek na plakat, który dołączyliśmy do wydania 7-8.2021 BLIŻEJ PRZEDSZKOLA (plakat w wersji do pobrania znajdziesz w zakładce Materiały pomocnicze). Kolekcjonowanie i naklejanie listków ma na celu zachęcanie przedszkolaków do dalszych działań, ale nie jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w projekcie.

Dziel się relacjami

Dziel się relacjami z realizacji projektu na naszej grupie facebookowej.

Wychowawca i realizator: Barbara Pluta

• Rok szkolny 2020/ 2021

• Certyfikat Wzorowej Placówki dla przedszkolaków z Rogowa Sobóckiego
    W kończącym się roku szkolnym 2020/2021 przedszkolaki uczestniczyły w projekcie ogólnopolskim
    „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” autorki Anety Konefał. Zrealizowaliśmy zadania z sześciu
    modułów:
    1. Książka z dzieciństwa
    2. Mały Miś w świecie emocji
    3. Dbamy o zdrowie
    4. Zmisiowany Ekokalendarz
    5. Misiowe laboratorium „Czterech żywiołów”
    6. Mały Miś i super tajny projekt
    Realizacja projektu wpisała się w priorytety MENiS dostarczyła nam wielu inspirujących wrażeń.
    Jesteśmy dumni z uzyskanego tytułu. Wychowawca i realizator: Barbara Pluta

• Projekt "Emocja"

W roku szkolnym 2020/2021 przedszkole realizowało międzynarodowy projekt "Emocja", realizując wszystkie 5 modułów:

1. Kreatywność

2. Wyobraźnia