Sprawozdanie z wycieczki do Wrocławia
Dnia 24.03.2022 r. w czwartek pojechałem na wycieczkę. Jej celem było zwiedzenie Wrocławia i Muzeum Pana Tadeusza.
Podróż do Wrocławia z Rogowa Sobóckiego trwała około 45 minut. Wysiedliśmy na Ostrowie Tumskim. Zobaczyliśmy tam kilką świątyń m.in. Kościół Rzymskokatolicki pw. św. Marcina, Katedrę św. Jana Chrzciciela i piękny pomnik św. Jana Nepomucena. Następnie poszliśmy na Most Tumski, przez który dostaliśmy się na Wyspę Piasek, na której znajdował się Kościół Rzymskokatolicki pw. Najświętszej Maryi Panny. Później przechodząc przez Most Piaskowy, dotarliśmy do Hali Targowej. Idąc w stronę rynku, zobaczyliśmy kolejny pomnik św. Jana Nepomucena i zwiedziliśmy Ossolineum. Zatrzymaliśmy się na chwilę obok głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego, a kilka minut później odwiedziliśmy Jatki. Zanim weszliśmy do Muzeum Pana Tadeusza, widzieliśmy również Kamienice Jaś i Małgosia. Następnie udaliśmy się do muzeum, gdzie widzieliśmy bardzo dużo ciekawych rzeczy np. Rękopis „Pana Tadeusza”, miniaturowy dworek szlachecki i stroje szlachty z początku XIX wieku. Po wyjściu z muzeum poszliśmy zjeść obiad. Po drodze zobaczyliśmy lamborghini. Po zjedzeniu posiłku przewodnik zaprowadził nas do herbu Wrocławia na rynku. Na koniec udaliśmy się do naszego autobusu.
Wycieczka bardzo mi się podobała. Zobaczyłem i dowiedziałem się bardzo ciekawych rzeczy. Podobały mi się wszystkie zabytki, jakie podziwialiśmy. Chciałbym jeszcze raz pojechać na podobną wycieczkę.
Uczeń klasy 8, Mateusz Stefaniuk
Sprawozdanie z wycieczki do Wrocławia
Dnia 24 marca 2022 roku o godzinie 8.00 wyjechaliśmy do Wrocławia, opiekunami wycieczki była pani Karolina Gajewska, Izabela Czychel oraz Pan Mateusz Leszczyński. W wycieczce brały udział klasy 6-8.
Około godziny 9 dojechaliśmy na ostrów Tumski, gdzie zaczęliśmy zwiedzać. Jako pierwszy zobaczyliśmy kościół pw. Św. Marcina. Następnie przeszliśmy koło Ogrodu Botanicznego, potem szliśmy mostem Tumskim (zwanym również mostem zakochanych) na Wyspę Piasek, gdzie był krótki postój. Później poszliśmy do Hali Targowej po wyjściu przeszliśmy placem Nankiera do Ossolineum, po krótkiej chwili podeszliśmy pod Uniwersytet Wrocławski. Następnie udaliśmy się ulica Malarską do Jatek. Po Jatkach przeszliśmy do kościoła Św. Elżbiety Węgierskiej. W kościele były przepiękne organy, akurat udało nam się natrafić na projekcje gry na organach. Po zwiedzeniu kościoła udaliśmy się na rynek, gdzie podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa to była klasa 8 a druga grupa składała się z klasy 7 oraz 6. Kiedy zaczęliśmy zwiedzać Muzeum Pana Tadeusza, druga grupa udała się na obiad. To muzeum różni się od innych przez co jest niezwykłe. Było tam bardzo dużo nowoczesnych elementów jak np. tablety na których można było przeczytać rękopis Pana Tadeusza.
Gdy skończyliśmy podziwiać wystawę ,przed muzeum czekała na nas druga grupa. Do czasu wejścia klasy 6 i 7 była jeszcze godzina, więc przewodnik zaproponował, aby osoby chętne udały się wraz z nim na wieżę kościoła Św. Elżbiety Węgierskiej. Osoby, które nie chciały wejść na wieże, zostały z panem Mateuszem Leszczyńskim, z którym poszliśmy do piekarni Pan Precel. Po drodze podziwialiśmy żółte Lamborghini. Powrót uczniów z wieży zakończył się szczęśliwie, druga poszła zwiedzać Muzeum Pana Tadeusza, a my udaliśmy się na obiad. Po powrocie klasy 6 i 7 z muzeum wszyscy razem udaliśmy się w stronę autobusu. Pod szkoła byliśmy około godziny 17.
Ta wycieczka wiele mnie nauczyła, dowiedziałam się nowych rzeczy o miejscach, które widziałam już wiele razy.
Opracowała : uczennica klasy 8 Kornelia Siennicka
Sprawozdanie z wycieczki do Wrocławia
Dnia 24.03 klasy 6-8 naszej szkoły wybrały się na wycieczkę krajoznawczą, mającą na celu lepsze poznanie stolicy Dolnego Śląska. Rolę naszych opiekunów przyjęli nauczyciele z grona pedagogicznego: Izabela Czychel, Karolina Gajewska oraz Mateusz Leszczyński.
Wyjechaliśmy o godzinie 8:00. W autokarze przywitał nas nasz przewodnik, który towarzyszył nam przez resztę dnia. O 9:00 wysiedliśmy na Ostrowie Tumskim, gdzie uważnie słuchając przewodnika dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek. Przeszliśmy przez most Tumski, gdzie zatrzymaliśmy się i zjedliśmy przygotowane wcześniej jedzenie. Kierowaliśmy się na Wyspę Piasek, a następnie udaliśmy się pod Kościół PW. Św. Marcina i weszliśmy do katedry Jana Chrzciciela, gdzie zaszczycono nas przepięknym koncertem na zabytkowych organach. Jednym z piękniejszych punktów wycieczki moim zdaniem było Ossolineum. Warto wspomnieć również o pobycie na placu Jatki, gdzie mogliśmy zobaczyć pomniki zwierząt hodowlanych.
O godzinie 12:30 byliśmy na Rynku, gdzie podzieliliśmy się na klasy 6-7 i klasę 8, by następnie naprzemiennie zwiedzać majestatyczne i niezmiernie ciekawe Muzeum Pana Tadeusza. Dowiedzieliśmy się w nim o kulturze bohaterów zbiorowych w epopei: szlachty, wątkach powieści, genezie powstania oraz mogliśmy oglądać oryginalny rękopis Pana Tadeusza. Wycieczkę zakończyliśmy obiadem z Mc'donaldzie. Do domów wróciliśmy o 18;00.
Ta wycieczka pozwoliła nam lepiej poznać Wrocław pod względem kulturalnym. Stanowiła również wspaniały sposób na integrację z klasą i jestem pewna, że zapamiętam ją na długo.
Emilia Popławska - uczennica klasy 8