Koło Wolontariatu
Akcja Żonkile w szkołach, bibliotekach i instytucjach kultury
20.04.2023 20:4419 kwietnia 2023 r. obchodziliśmy 80.rocznicę wybuchu powstania w gettcie warszawskim. W związku z tak ważnym wydarzeniem nasza szkoła przystąpiła po raz trzeci do akcji Żonlike Muzeum Żydów Polskich Polin.,,Bo nienawiść dużo łatwiej wzbudzić, niż skłonić do miłości. Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia"
Marek Edelman
W 80. rocznicę powstania nasza szkoła przystąpiła ponownie do akcji Żonkile. Był to nasz trzeci udział w upamiętnieniu bohaterów i ofiar getta warszawskiego. Na zajęciach z wychowawcami i j.polskim uczniowio klas 1-8 rozmowiali na temat tolerancji, mowie nienawiści, bohaterstwie i emocjach związanych z II wojną światową. W tej trudnej, ale pouczającej lekcji historii skorzstaliśmy z profesjonalnych materiałow edukacyjnych, które przygotowało dla nas Muzeum Polin. Prócz znanych nam z ubiegłych lat filmów(,,Będę pisać", ,,Muranów Dzielnica Pólnocna", ,,Nie było nadziei") i nagrań czytanek pojawiły się nowe materiały dydaktyczne, każde dopasowane do potrzeb i możliwości dzieci i młodzieży. Naszą ofertę wzbogaciły opowiadania uznanych autorek: Katarzyny Ryrych i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo oraz film "Zdążyć przed Panem Bogiem", którego premierę obejrzała klasa 8. Uczniowie poznali postacie wielkich bohaterów getta: Marka Edelmana, Ireny Sedlerowej i Janusza Korczaka.
Tego dnia działali równieżnasi wolontariusze, którzy rozdawali wszystkim chętnym własnoręcznie wykonane symbole wydarzenia - żonkile. Był to dzień reflekcji, wzruszeń i uświadomienia jak ważne jest każde życie, ludzka godność i honor oraz czym jest prawdziwe bohaterstwo. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Uczniom i Nauczycielom zaangażowanym w akcję.
Koordynator akcji: Karolina Gajewska
Mitologiczne podboje klasy V
02.02.2023 22:35I półrocze roku szkol.2022/23 było dla klasy V czasem intensywnej nauki o czasch strożytnych. Nasi uczniowie z entuzjazmem poznawali najważniejsze mity greckie. Z powodzeniem rozszyfrowywali mitologizmy, wymieniali krainy, które odwiedził podczas swojej tułaczki król Itaki -Odys oraz ,,towarzyszyli" Achillesowi przez dziesięc lat pod murami Troi. Efektami pracy nad mitologicznym cyklem lekcji były dwa projekty: opowieści podwodne-makieta Posejdona i autoprezentacja wybranego boga olimpijskiego. Zapraszamy do naszej galerii.